zapisy online

Ruszył nabór ! Nauka 0 zł!

Szkoła za darmo bez ukrytych kosztów! Zapisz się do bezpłatnej Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Opolu!

czytaj dalej

W każdym wieku możesz zdobywać nową wiedzę

U nas możesz uczyć się w każdym wieku bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą edukacyjną.

czytaj dalej

Powrót do szkoły może być czystą przyjemnością

Back to school. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą edukacyjną.

czytaj dalej

Wykształcenie da Ci szansę na lepszą pracę

Dzięki Nam zdobędziesz pracę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Ofertą edukacyjną.

czytaj dalej

Nabór przez cały rok

Nabór przez cały rok

Nie zwlekaj zapisz się już dziś

czytaj dalej

Szkoła za darmo bez ukrytych kosztów!

Nasza oferta jest skierowana dla Ciebie!

czytaj dalej

Zapisy do szkół policealnych

Drodzy słuchacze !!!

W związku z licznymi pytaniami od naszych absolwentów, którzy wspólnie z nami chcą kontynuować swoją edukację, łącząc często pracę oraz życie rodzinne z rozwojem zawodowym, pragniemy przedstawić naszą nową ofertę edukacyjną szkół Policealnych na rok szkolny 2018/2019.

 

Zawody w których kształcimy:

 • Medyczna Szkoła Policealna dla Dorosłych „Persona” we Wrocławiu

 1. Asystentka stomatologiczna – zajęcia odbywają się w piątki po 17.00, soboty i niedziele do południa. Nauka trwa tylko 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na asystentkę stomatologiczną. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty wraz ze skompletowaniem odpowiedniego zestawu narzędzi podstawowych, jak przygotowywać pacjenta do zabiegu, jak asystować lekarzowi dentyście w czasie wykonywania zabiegów dentystycznych. Przygotujemy Cię do prowadzenia dokumentacji i wykonywania czynności administracyjnych związanych z funkcjonowaniem gabinetu dentystycznego.

Po ukończeniu nauki na kierunku asystentka stomatologiczna bez problemów znajdziesz zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych.


 

 1. Higienistka stomatologiczna- zajęcia odbywają się w piątki po 17.00, soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 2 lata z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na higienistkę stomatologiczną. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak samodzielnie wykonywać zabiegi typu: scaling, piaskowanie, irygacja, lakowanie czy lakierowanie na zlecenie lub pod nadzorem lekarza dentysty, jak wykonywać badania diagnostyczne zalecone przez lekarza dentystę , jak dokonywać bieżących przeglądów uzębienia. Nauczymy Cię jak doradzać pacjentom w zakresie higieny jamy ustnej, rodzajów fluoryzacji i profilaktyki próchnicy, charakteryzować stany chorobowe narządu żucia, przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty oraz obsługiwać urządzenia, aparaty i instrumenty dentystyczne.

Po ukończeniu nauki na kierunku higienistka stomatologiczna znajdziesz zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych, klinikach stomatologicznych, możesz prowadzić szkolenia z higieny jamy ustnej.

 1. Opiekun medyczny- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na opiekuna medycznego. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak rozpoznawać i rozwiązywać problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, jak pomagać osobie chorej i niesamodzielnej w zaspakajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych, jak asystować pielęgniarce i innemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, jak dezynfekować przybory i narzędzia stosowane podczas wykonywania zabiegów, jak podejmować współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną.

Po ukończeniu nauki na kierunku opiekun medyczny możesz ubiegać się o zatrudnienie m.in. w szpitalach , klinikach i zakładach opiekuńczo -leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej.

 • Szkoła Policealna dla Dorosłych „Persona” we Wrocławiu

 1. Opiekunka dziecięca- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 2 lata z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na opiekunkę dziecięcą. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak opiekować się dziećmi w różnym wieku, jak dobierać formy i techniki działań do wieku oraz stopnia rozwoju dziecka. Skrupulatnie dobrane przedmioty nauczania, zajęcia plastyczne, ruchowe i muzyczne nadają umiejętności właściwej stymulacji rozwoju dziecka. Absolwenci naszych szkół przygotowani będą również do pracy z dziećmi chorymi niepełnosprawnymi.

Po ukończeniu nauki na kierunku opiekunka dziecięca możesz ubiegać się o zatrudnienie w przedszkolach, domach małego dziecka, sanatoriach, dziecięcych oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, środowisku domowym dziecka.

 1. Technik bezpieczeństwa i higieny pracy zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 1,5 roku z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak oceniać stopnia zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku pracy, jak rozwiązywać bieżące problemy techniczne i organizacyjne związane z bezpieczeństwem i ergonomią w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy, jak współuczestniczyć w ustalaniu okoliczności, przyczyn wypadków i chorób zawodowych, jak organizować i prowadzić szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Po ukończeniu nauki na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy możesz ubiegać się o zatrudnienie we wszystkich zakładach pracy, w komórkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy.

 1. Florysta - zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na florystę. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole zostaniesz przygotowana/ny do tworzenie kompozycji z kwiatów żywych, suszonych, jak również do tworzenia kompozycji mieszanych. Poznasz zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz dekoracji przy wykorzystaniu niezbędnych materiałów florystycznych .

Po ukończeniu nauki na kierunku florysta będziesz mógł poszukiwać pracy w każdej kwiaciarni oraz firmach zajmujących się wystrojem oraz dekoracją na przyjęciach.

 • Roczna Szkoła Policealna dla Dorosłych ”Persona ”we Wrocławiu

 1. Rejestratorka medyczna - zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

 2. Sekretarka medyczna- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

 Z uwagi na powstające ośrodki medyczne, prywatne gabinety lekarskie oraz kliniki zapotrzebowanie na rynku pracy na rejestratorki i sekretarki medyczne jest coraz większe.

Do zadań rejestratorki medycznej należy przyjmowanie zgłoszeń pacjentów, umawianie terminów wizyt, doradztwo w wyborze odpowiedniego specjalisty i terminów wizyt lekarskich, gromadzenie i zabezpieczanie dokumentacji pacjentów.

Do zadań sekretarki medycznej należy gromadzenie, segregowanie i udostępnianie informacji o stanie zdrowia pacjenta. Sekretarka przygotowuje dane do komputerowych baz danych i posługuje się tymi bazami. Zbiera, porządkuje i udostępnia materiały szkoleniowe, służące zapobieganiu chorobom i promocji zdrowia.

Uwaga!

Przy zapisie do szkoły Policealnej niezbędne będą:

 1. Świadectwo ukończenia szkoły średniej (matura nie jest potrzebna)

 2. Dowód osobisty

 3. 1 zdjęcie

 4. W trakcie zapisu do szkoły, w sekretariacie otrzymacie Państwo skierowanie do lekarza o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki.

Drodzy słuchacze,

W związku z licznymi pytaniami od naszych absolwentów, którzy wspólnie z nami chcą kontynuować swoją edukację, łącząc często pracę oraz życie rodzinne z rozwojem zawodowym, pragniemy przedstawić naszą nową ofertę edukacyjną szkół Policealnych na rok szkolny 2018/2019.

Zawody w których kształcimy:

 • Medyczna Szkoła Policealna dla Dorosłych „Persona” we Wrocławiu

 1. Asystentka stomatologiczna – zajęcia odbywają się w piątki po 17.00, soboty i niedziele do południa. Nauka trwa tylko 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na asystentkę stomatologiczną. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty wraz ze skompletowaniem odpowiedniego zestawu narzędzi podstawowych, jak przygotowywać pacjenta do zabiegu, jak asystować lekarzowi dentyście w czasie wykonywania zabiegów dentystycznych. Przygotujemy Cię do prowadzenia dokumentacji i wykonywania czynności administracyjnych związanych z funkcjonowaniem gabinetu dentystycznego.

Po ukończeniu nauki na kierunku asystentka stomatologiczna bez problemów znajdziesz zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych.

 1. Higienistka stomatologiczna- zajęcia odbywają się w piątki po 17.00, soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 2 lata z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na higienistkę stomatologiczną. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak samodzielnie wykonywać zabiegi typu: scaling, piaskowanie, irygacja, lakowanie czy lakierowanie na zlecenie lub pod nadzorem lekarza dentysty, jak wykonywać badania diagnostyczne zalecone przez lekarza dentystę , jak dokonywać bieżących przeglądów uzębienia. Nauczymy Cię jak doradzać pacjentom w zakresie higieny jamy ustnej, rodzajów fluoryzacji i profilaktyki próchnicy, charakteryzować stany chorobowe narządu żucia, przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty oraz obsługiwać urządzenia, aparaty i instrumenty dentystyczne.

Po ukończeniu nauki na kierunku higienistka stomatologiczna znajdziesz zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych, klinikach stomatologicznych, możesz prowadzić szkolenia z higieny jamy ustnej.

 1. Opiekun medyczny- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na opiekuna medycznego. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak rozpoznawać i rozwiązywać problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, jak pomagać osobie chorej i niesamodzielnej w zaspakajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych, jak asystować pielęgniarce i innemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, jak dezynfekować przybory i narzędzia stosowane podczas wykonywania zabiegów, jak podejmować współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną.

Po ukończeniu nauki na kierunku opiekun medyczny możesz ubiegać się o zatrudnienie m.in. w szpitalach , klinikach i zakładach opiekuńczo -leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej.

 • Szkoła Policealna dla Dorosłych „Persona” we Wrocławiu

 1. Opiekunka dziecięca- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 2 lata z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na opiekunkę dziecięcą. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak opiekować się dziećmi w różnym wieku, jak dobierać formy i techniki działań do wieku oraz stopnia rozwoju dziecka. Skrupulatnie dobrane przedmioty nauczania, zajęcia plastyczne, ruchowe i muzyczne nadają umiejętności właściwej stymulacji rozwoju dziecka. Absolwenci naszych szkół przygotowani będą również do pracy z dziećmi chorymi niepełnosprawnymi.

Po ukończeniu nauki na kierunku opiekunka dziecięca możesz ubiegać się o zatrudnienie w przedszkolach, domach małego dziecka, sanatoriach, dziecięcych oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, środowisku domowym dziecka.

 1. Technik bezpieczeństwa i higieny pracy zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 1,5 roku z przerwami wakacyjnymi i zimowymi. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole będziesz wiedział/a jak oceniać stopnia zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku pracy, jak rozwiązywać bieżące problemy techniczne i organizacyjne związane z bezpieczeństwem i ergonomią w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy, jak współuczestniczyć w ustalaniu okoliczności, przyczyn wypadków i chorób zawodowych, jak organizować i prowadzić szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Po ukończeniu nauki na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy możesz ubiegać się o zatrudnienie we wszystkich zakładach pracy, w komórkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy.

 1. Florysta - zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

Nasza Szkoła przygotuje Państwa do egzaminu zawodowego na florystę. Damy Państwu również możliwość uczestnictwa w praktykach, dzięki czemu zdobędziecie Państwo cenne doświadczenie jeszcze w trakcie nauki.

 • Po szkole zostaniesz przygotowana/ny do tworzenie kompozycji z kwiatów żywych, suszonych, jak również do tworzenia kompozycji mieszanych. Poznasz zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz dekoracji przy wykorzystaniu niezbędnych materiałów florystycznych .

Po ukończeniu nauki na kierunku florysta będziesz mógł poszukiwać pracy w każdej kwiaciarni oraz firmach zajmujących się wystrojem oraz dekoracją na przyjęciach.

 • Roczna Szkoła Policealna dla Dorosłych ”Persona ”we Wrocławiu

 1. Rejestratorka medyczna - zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

 2. Sekretarka medyczna- zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele do południa. Nauka trwa 10 miesięcy. Planowane rozpoczęcie zajęć: koniec września 2018 roku.

 Z uwagi na powstające ośrodki medyczne, prywatne gabinety lekarskie oraz kliniki zapotrzebowanie na rynku pracy na rejestratorki i sekretarki medyczne jest coraz większe.

Do zadań rejestratorki medycznej należy przyjmowanie zgłoszeń pacjentów, umawianie terminów wizyt, doradztwo w wyborze odpowiedniego specjalisty i terminów wizyt lekarskich, gromadzenie i zabezpieczanie dokumentacji pacjentów.

Do zadań sekretarki medycznej należy gromadzenie, segregowanie i udostępnianie informacji o stanie zdrowia pacjenta. Sekretarka przygotowuje dane do komputerowych baz danych i posługuje się tymi bazami. Zbiera, porządkuje i udostępnia materiały szkoleniowe, służące zapobieganiu chorobom i promocji zdrowia.

Uwaga!

Przy zapisie do szkoły Policealnej niezbędne będą:

 1. Świadectwo ukończenia szkoły średniej (matura nie jest potrzebna)

 2. Dowód osobisty

 3. 1 zdjęcie

 4. W trakcie zapisu do szkoły, w sekretariacie otrzymacie Państwo skierowanie do lekarza o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki.